Close

Poslední příspěvky

Webinář Freelo & Vyfakturuj.cz

Na světě je záznam webináře o unikátním spojení nástroje pro řízení úkolů Freelo a online fakturačního systému Vyfakturuj.cz. Zjistěte, jak ušetřit energii a získat čas pro ak…
Více zde

Videonávody

Webinář Freelo & Vyfakturuj.cz

Na světě je záznam webináře o unikátním spojení nástroje pro řízení úkolů Freelo a online fakturačního systému Vyfakturuj.cz. Zjistěte, jak ušetřit energii a získat čas pro ak…

Více zde

Způsoby úhrady faktur

Způsoby, které budou vaši zákazníci moci používat pro úhradu faktur, si můžete libovolně nastavit. V základním nastavení máte k dispozici platbu na dobírku a v hotovosti a pokud jste při registraci zadali číslo svého bankovního účtu, uvidíte v přehledu i platební metodu bankovní převod.

Pro všechny tarify jsou k dispozici tyto varianty:

  • Hotovost
  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platební karta (bez poskytovatele)

Přejděte v Nastavení na Faktury → Platební metody.


Platby a EET

Propojení účtu ve Vyfakturuj.cz s EET je k dispozici pro tarify Ideal a Profi.

NOVINKA K 1.3.2018 – od března 2018 není povinné evidovat platby kartou. Můžete si proto propojení s EET pro tento typ plateb vypnout. Stačí v příslušné platební metodě změnit nastavení v políčku EET na „Ne, nezasílat do EET“.

Aby propojení fungovalo, bude potřeba si nejprve vložit certifikát a aktivovat propojení v Nastavení → Propojení → EET. Pak se vám bude při výběru dalších platebních metod zobrazovat i políčko pro volbu, zda má systém data o těchto platbách zasílat do EET a pokud ano, přes kterou pokladnu.

Zde najdete podrobný postup napojení vašeho účtu ve Vyfakturuj na EET.


Přidání dalších způsobů úhrady

Pro přidání dalších způsobů plateb klikněte na tlačítko Přidat nový způsob platby.

Vyberte jednu z možností.


1. Klasický bankovní převod

Vyberte ze seznamu platební metodu Bankovní převod, zadejte název (např. název banky a měnu). Pokud je to třeba, vyberte variantu pro EET. Jestliže nemáte propojení s EET nastavené, políčko EET se vám nebude ve formulářích zobrazovat. Vyplňte údaje o bankovním účtu a měnu a uložte.


2. Hotovost

Vyberte ze seznamu platební metodu Hotovost a zadejte název, příp. EET a uložte.


3. Dobírka

Vyberte ze seznamu platební metodu Dobírka a zadejte název, příp. EET a uložte.


4. Platební karta bez poskytovatele

Tuto platební metodu využijete například v případě, kdy zákazník zaplatí kartou přímo přes váš platební terminál (např. v obchodě). Vyberte ze seznamu platební metodu Platební kartou bez poskytovatele a zadejte název, příp. EET a uložte.


5. Online platby – GoPay, ThePay a PayPal

Pro tarify Ideal a Profi jsou k dispozici i online platební metody – platební brány GoPay, ThePay a PayPal, které umožňují online platby kartou i zrychlené bankovní převody. Podrobnosti o jejich napojení na váš účet ve Vyfakturuj.cz pro vás připravujeme.

6. Vlastní platební metoda

Vlastní platební metoda slouží pro všechny případy, kdy nelze použít některou z jiných možností. Například když bude faktura hrazena vzájemným zápočtem. K dispozici máte také políčko pro kód, který slouží k exportu do účetních programů.


Pořadí platebních metod

Pořadí, v jakém se platební metody budou zobrazovat na faktuře, můžete snadno změnit. Stačí je přetáhnout na požadovanou pozici. Způsob úhrady, který na fakturách používáte nejčastěji, přesuňte na první místo v seznamu. Bude tak fungovat jako výchozí platební metoda.