Close

Poslední příspěvky

Webinář Freelo & Vyfakturuj.cz

Na světě je záznam webináře o unikátním spojení nástroje pro řízení úkolů Freelo a online fakturačního systému Vyfakturuj.cz. Zjistěte, jak ušetřit energii a získat čas pro ak…
Více zde

Videonávody

Webinář Freelo & Vyfakturuj.cz

Na světě je záznam webináře o unikátním spojení nástroje pro řízení úkolů Freelo a online fakturačního systému Vyfakturuj.cz. Zjistěte, jak ušetřit energii a získat čas pro ak…

Více zde

Způsoby úhrady faktur

Způsoby, které budou vaši zákazníci moci používat pro úhradu faktur, si můžete libovolně nastavit. V základním nastavení máte k dispozici platbu na dobírku a v hotovosti a pokud jste při registraci zadali číslo svého bankovního účtu, uvidíte v přehledu i platební metodu bankovní převod.

Pro všechny tarify jsou k dispozici tyto varianty:

  • Hotovost
  • Dobírka
  • Bankovní převod
  • Platební karta (bez poskytovatele)

Přejděte v Nastavení na Faktury → Platební metody.


Platby a EET

Propojení účtu ve Vyfakturuj.cz s EET je k dispozici pro tarify Ideal a Profi.

NOVINKA K 1.3.2018 – od března 2018 není povinné evidovat platby kartou. Můžete si proto propojení s EET pro tento typ plateb vypnout. Stačí v příslušné platební metodě změnit nastavení v políčku EET na „Ne, nezasílat do EET“.

Aby propojení fungovalo, bude potřeba si nejprve vložit certifikát a aktivovat propojení v Nastavení → Propojení → EET. Pak se vám bude při výběru dalších platebních metod zobrazovat i políčko pro volbu, zda má systém data o těchto platbách zasílat do EET a pokud ano, přes kterou pokladnu.

Zde najdete podrobný postup napojení vašeho účtu ve Vyfakturuj na EET.


Alternativní platební metoda

Ke každému způsobu platby můžete nyní zákazníkovi nabídnout alternativní způsob úhrady – hotově, na dobírku nebo bankovním převodem. Např. u platby kartou online se tato varianta může hodit, protože se stává, že online platba kartou není zrealizována. Zákazník si tak může pohodlně a ihned vybrat jiný způsob, kterým za objednávku zaplatí (např. bankovní převod).


Přidání dalších způsobů úhrady

Pro přidání dalších způsobů plateb klikněte na tlačítko Přidat nový způsob platby.

Vyberte jednu z možností.


1. Klasický bankovní převod

Vyberte ze seznamu platební metodu Bankovní převod, zadejte název (např. název banky a měnu). Pokud je to třeba, vyberte variantu pro EET. Jestliže nemáte propojení s EET nastavené, políčko EET se vám nebude ve formulářích zobrazovat. Vyplňte údaje o bankovním účtu a měnu a uložte.


2. Hotovost

Vyberte ze seznamu platební metodu Hotovost a zadejte název, příp. EET a uložte.


3. Dobírka

Vyberte ze seznamu platební metodu Dobírka a zadejte název, příp. EET a uložte.


4. Platební karta bez poskytovatele

Tuto platební metodu využijete například v případě, kdy zákazník zaplatí kartou přímo přes váš platební terminál (např. v obchodě). Vyberte ze seznamu platební metodu Platební kartou bez poskytovatele a zadejte název, příp. EET a uložte.


5. Online platby – GoPay, ThePay a PayPal

Pro tarify Ideal a Profi jsou k dispozici i online platební metody – platební brány GoPay, ThePay a PayPal, které umožňují online platby kartou i zrychlené bankovní převody. Podrobnosti o jejich napojení na váš účet ve Vyfakturuj.cz pro vás připravujeme.

6. Vlastní platební metoda

Vlastní platební metoda slouží pro všechny případy, kdy nelze použít některou z jiných možností. Například když bude faktura hrazena vzájemným zápočtem. K dispozici máte také políčko pro kód, který slouží k exportu do účetních programů.


Pořadí platebních metod

Pořadí, v jakém se platební metody budou zobrazovat na faktuře, můžete snadno změnit. Stačí je přetáhnout na požadovanou pozici. Způsob úhrady, který na fakturách používáte nejčastěji, přesuňte na první místo v seznamu. Bude tak fungovat jako výchozí platební metoda.