Close

Poslední příspěvky

Webinář Freelo & Vyfakturuj.cz

Na světě je záznam webináře o unikátním spojení nástroje pro řízení úkolů Freelo a online fakturačního systému Vyfakturuj.cz. Zjistěte, jak ušetřit energii a získat čas pro ak…
Více zde

Videonávody

Webinář Freelo & Vyfakturuj.cz

Na světě je záznam webináře o unikátním spojení nástroje pro řízení úkolů Freelo a online fakturačního systému Vyfakturuj.cz. Zjistěte, jak ušetřit energii a získat čas pro ak…

Více zde

Napojení Vyfakturuj.cz na EET

Napojení Vašeho účtu ve Vyfakturuj na EET je snadné. Procesem Vás provedeme krok za krokem. Vaše data budou do EET odesílána prostřednictvím API, takže není potřeba instalovat jakýkoliv další software.

Platnost prvních EET certifikátů pouze do konce roku 2019

Upozornění: Letos končí platnost prvních EET certifikátů – to se týká především podnikatelů, kteří začali evidovat v 1. vlně EET. Pokud patříte mezi ně, je potřeba vygenerovat certifikát nový a nahrát jej do pokladního zařízení – systém EET totiž nebude datové zprávy podepsané neplatným certifikátem přijímat. Postup zůstává stejný jako dříve.

Více informací najdete např. zde:

  • https://www.podnikatel.cz/clanky/platnost-prvnich-certifikatu-eet-vyprsi-uz-letos-zname-postup-jak-ziskate-novy/
  • http://epodpora.mfcr.cz/cs/seznam-okruhu/eet–certifikaty/jak-overit-dobu-platnosti-pokladniho-cer-4560

Platby kartou a EET

Od března 2018 není povinné evidovat platby kartou. Můžete si proto propojení s EET pro tento typ plateb vypnout. Stačí v příslušné platební metodě změnit nastavení v políčku EET na „Ne, nezasílat do EET“.

 

Co si připravit

Nejprve je nutné se registrovat do EET a získat certifikát, který následně vložíte do Vašeho účtu ve Vyfakturuj. Oficiální informace a vše o registraci do EET najdete na http://www.etrzby.cz/cs/zakladni-kroky-k-evidenci-trzeb.

1) Vygenerujte si EET certifikát a stáhněte si ho do svého počítače. Při vytváření žádosti o certifikát si dobře zapamatujte heslo, není možné ho dodatečně zjistit, změnit ani odstranit.

2) V systému EET si vytvořte provozovnu. Systém Vám přidělí její číslo, které budete potřebovat při nastavení ve Vyfakturuj.

Jak nastavit propojení

Ve svém účtu ve Vyfakturuj přejděte na NastaveníPropojeníEET.


Vložení certifikátu

Vyberte záložku Certifikáty a klikněte na tlačítko Přidat certifikát. Vyberte Váš uložený certifikát, zadejte název a heslo a certifikát vložte do systému.

Heslo k certifikátu bylo vámi zvoleno v prvním kroku žádosti o certifikát. Pokud heslo k vytvořenému certifikátu neznáte, je třeba vygenerovat certifikát nový.

Nastavení provozovny

Na záložce Provozovny klikněte na tlačítko Přidat provozovnu.

Vyplňte příslušné údaje a klikněte na tlačítko Vytvořit provozovnu.


Nastavení pokladny

Přejděte na záložku PokladnyPřidat pokladnu.

Vyplňte název a ID pokladny (ID může být jakékoliv, můžete ponechat ID “Vyfakturuj” nebo si vytvořte nějaké vlastní). Pak vyberte ze seznamu příslušnou provozovnu a certifikát. Klikněte na tlačítko Vytvořit pokladnu.


Obecné nastavení a volba prostředí

Na záložce Obecné pak vyberte, zda EET budete provozovat v běžném nebo zjednodušeném režimu, datum zahájení a Vaše DIČ. Prostředí ponechte produkční. Neprodukční prostředí slouží pro testování – jak napojení na EET otestovat se dozvíte v samostatném článku.

Nakonec kliknutím na modré tlačítko pod formulářem ověřte, zda propojení funguje.


Nastavení EET v platebních metodách

Pokud jste si pro Váš prodej ještě nenastavili způsoby plateb, máme pro Vás podrobný návod, jak platební metody nastavit.

Máte-li už platební metody nastavené, stačí v nich EET jen doplnit. Přejděte do Nastavení Faktury Platební metody a pro každou platební metodu vyberte příslušnou pokladnu.