Close

Poslední příspěvky

Webinář Freelo & Vyfakturuj.cz

Na světě je záznam webináře o unikátním spojení nástroje pro řízení úkolů Freelo a online fakturačního systému Vyfakturuj.cz. Zjistěte, jak ušetřit energii a získat čas pro ak…
Více zde

Videonávody

Webinář Freelo & Vyfakturuj.cz

Na světě je záznam webináře o unikátním spojení nástroje pro řízení úkolů Freelo a online fakturačního systému Vyfakturuj.cz. Zjistěte, jak ušetřit energii a získat čas pro ak…

Více zde

Náklady

Evidence nákladových položek je ve Vyfakturuj velmi snadná a umožní vám také jednoduše předávat přijaté účtenky a faktury vaší účetní. Ke každému nákladu můžete do systému zadat podrobné údaje a u placených tarifů také nahrát přílohu s příslušným dokladem.

Video: Evidence nákladů


Vložení nového nákladu

Nejprve vyberte dodavatele nebo zadejte nového. Údaje můžete pomocí IČ načíst automaticky z rejstříku ARES. Nový kontakt si můžete uložit do adresáře stejně jako u faktur.


Popis nákladu a datum

Zadejte datum vystavení, zdanitelného plnění a platby, příp. splatnosti. Podle data vystavení a uhrazení (resp. splatnosti) je pak možné doklady seřadit v seznamu. Vyplňte popis dokladu, podle kterého bude možné náklad později vyhledat.


Štítky a číslování

Pokud máte v Nastavení založeny štítky, bude se políčko s jejich výběrem zobrazovat také v nákladech.

Doklady jsou číslovány podle nastavené číselné řady (více viz návod k nastavení číselných řad) a zároveň můžete vložit číslo, které je uvedeno přímo na dokladu.


Způsob úhrady a údaje pro účetní

Vyberte způsob úhrady. Přidat další platební metodu můžete v Nastavení.

Pro vaši účetní (nebo vašeho účetního) budou také užitečné informace o typu dokladu (faktura/účtenka) a zda by náklad měl být daňově uznatelný nebo ne.


Nahrávání souborů

Vyplňte částku a případně změňte měnu. U všech placených tarifů je možné nahrát přílohu do velikosti max. 2MB. U tarifu Hobby lze pouze zadat náklad bez přílohy. Vše uložte kliknutím na tlačítko Vytvořit náklad.


Vyhledávání v nákladech

V nákladech můžete vyhledávat podle textu, data, uhrazení nebo si zobrazit uhrazené a neuhrazené doklady na samostatných kartách.


Export nákladů

Připravujeme funkci exportu nákladů do tabulky, ve které si budete moci zobrazit náklady za určité období a pak s nimi dále pracovat. K dispozici v budoucnu budou také grafy s přehledy nákladů a export do účetních programů.

4 Comments on “Náklady

Petr Mazanec
2.3.2019 at 21:17

Lze provést u nákladů hromadnou úhradu exportem do IB?
Děkuji Mazanec

Markéta Hladká
4.3.2019 at 16:14

Dobrý den, to bohužel možné není, můžete si pouze exportovat přehled nákladů k uhrazení. Markéta Hladká, Vyfakturuj.cz

Alžběta Pilařová
8.3.2019 at 10:02

Dobrý den,
když mám v systému dvě vlastní řady vytvořené s navrženým vzorcem (pouze změna písmen), nefunguje mi automatické doplňování čísel v řadě.
Jednu řadu jsem nastavila jako hlavní, pokud ji nezvolím manuálně při vytváření nákladu, tak se mi automaticky přiřadí správné číslo, pokud ale zvolím číslo nákladu manuálně, aplikuje se mi první číslo a při ukládání mi řekne, že už číslo existuje.
Problém mám s druhou řadou, kterou musím zvolit manuálně přes výběr čísla nákladu. Zvolím řadu a pak musím přepsat manuálně číslo, aby bylo správně, protože se mi automaticky další v řadě nevygenerovalo.
Mám někde něco špatně nastavené? Jak to vyřešit, aby se mi čísla dopočítávala automaticky u všech řad?
Děkuji,
Alžběta Pilařová

Markéta Hladká
8.3.2019 at 13:22

Dobrý den, prověříme, kde může být problém a ozveme se Vám e-mailem z naší podpory. Markéta Hladká

Komentáře jsou vypnuté.