Close

Poslední příspěvky

Webinář Freelo & Vyfakturuj.cz

Na světě je záznam webináře o unikátním spojení nástroje pro řízení úkolů Freelo a online fakturačního systému Vyfakturuj.cz. Zjistěte, jak ušetřit energii a získat čas pro ak…
Více zde

Videonávody

Webinář Freelo & Vyfakturuj.cz

Na světě je záznam webináře o unikátním spojení nástroje pro řízení úkolů Freelo a online fakturačního systému Vyfakturuj.cz. Zjistěte, jak ušetřit energii a získat čas pro ak…

Více zde

Jak na vystavení faktury jednoduše a bez starostí

Definice faktury Vyfakturuj.cz

Ať už jste podnikatel nebo ne, možností pro vystavení faktury je hned několik. Podíváme se ně v tomto článku. Pokud máte pochybnosti o tom, co je faktura a kdo ji smí vystavit, podívejte se do přehledného článku.

Jak technicky vyřešit vystavení faktury?

Jednou z možností je samozřejmě vzít čistý list papíru a fakturu prostě vypsat od začátku až do konce. Nejspíš se ale shodneme na tom, že takový způsob je v dnešní době po všech stránkách značně nepraktický a zbytečně náročný.
Další cestou, jak vytvořit fakturu, je koupit si částečně vyplněný tiskopis. I v tomto případě je třeba ručně vypsat jednotlivé položky, a opět tedy nastává problém časové náročnosti a složitosti.
Řada jedinců, kteří mají potřebu zhotovit fakturu, využívá MS Excel nebo podobný nástroj. Většina z nich si celý proces osvojila, zapojila šablony a zjednodušila si vystavování faktur k co největší spokojenosti. I taková částečně zautomatizovaná činnost, jako je tvorba faktur v excelu, je však časově náročná a nese s sebou nejedno poměrně závažné riziko – projděte si stručný článek, kde se dozvíte víc.
Další variantou je zakoupit účetní software, který kromě fakturace zvládá i další procesy. Nevýhodou je ale vysoká počáteční investice a další výdaje spojené s aktualizací systému.

Nejvýhodnější cesta?

Nejsnadnější, nejpohodlnější a nejbezpečnější je fakturace v online programu. Má mnoho dalších výhod, které nadšeně objevuje stále větší množství podnikatelů. Jestli je ještě neznáte, podívejte se sem.
Patříte-li k těm, kteří chtějí kromě pohodlí a bezpečí při vystavování faktur získat také čas pro jakékoli jiné aktivity, určitě se podívejte na video, kde vám Martin ukáže, jak snadné je vystavit fakturu v přívětivém nástroji Vyfakturuj.cz.

Co všechno musí obsahovat faktura?

Ať už sáhnete po jakémkoliv způsobu vytvoření faktury, určitě nebude od věci zjistit, jaké náležitosti by na faktuře rozhodně neměly chybět a jaké doporučují přidat zkušení účetní.

Jak si ušetřit čas a nervy?

Hoďte problémy s fakturací za hlavu a mějte více prostoru pro zajímavější aktivity. Vsaďte na jistotu a připojte se ke stále narůstajícímu počtu uživatelů, kteří využívají pohodlnou a bezpečnou online fakturaci ve Vyfakturuj.cz! Propracovaný systém, který každý den s radostí posouváme o kus dál, získal ocenění nejlepšího fakturačního programu v roce 2019. Vystavení faktury v tomto systému je hračka, pomůže i s náležitostmi a dalšími prvky.

Jana Ulcová
Tento článek pro vás napsala Mgr. Ing. Jana Ulcová,
obsahová specialistka Redbit s.r.o.
(Vyfakturuj.cz, SimpleShop, SimpleTicket).